Aerdt de RaetAge: 3115361567

Name
Aerdt de Raet
Given names
Aerdt
Surname
de Raet
Also known as
Arend
Birth February 2, 1536 32 32
Birth of a brotherHendrik de Raet
about 1538 (Age 22 months)

Birth of a brotherNiclaes de Raet
about 1540 (Age 3)

Death of a paternal grandmotherElisabeth de Cock van Delwijnen
1540 (Age 3)

Religious marriageErmgard Bouwens van BerlicumView family
February 4, 1558 (Age 22)
Death of a fatherElias de Raet
1559 (Age 22)

Birth of a son
#1
Elias de Raet
1561 (Age 24)
Birth of a daughter
#2
Francis de Raet
about 1566 (Age 29)

Death April 25, 1567 (Age 31)
Family with parents - View family
father
mother
 
Marriage:
younger brother
sister
sister
sister
5 years
younger brother
Family with Ermgard Bouwens van Berlicum - View family
wife
 
Marriage: February 4, 1558's-Hertogenbosch
4 years
son
6 years
daughter
daughter
Private + Ermgard Bouwens van Berlicum - View family
wife’s husband
wife

Note

Laatstgenoemde verkocht 3 December 1565 het huis de Roode poort aan Aerdt de Raet, zoon van Elias, burgemeester van Zalt-Bommel en Gerardina van Henxthem genaamd van Delft 4), die gehuwd was met zijne dochter Ermgard; het werd alstoen gezegd te zijn: twee huizen met erven, tuin en achterhuizen, doch het werd toen niet op genoemden kooper gevest, vermits deze inmiddels was overleden met achterlating van vijf onmondige kinderen, die hij van Ermgard had. Daarom verkocht meergenoemde Wouter Bouwens dit huis den 9 December 1568 nog eens (Reg. n° 218 f. 16 vso) en wel aan zijne dochter Ermgard weduwe van genoemden Aerdt de Raet; het werd alstoen omschreven als duae domus, sibi lateraliter coadjacentes, ad intersignum ruberae portae, porta, areae, ortus ac domus posteriores, staande in de Hinthamerstraat tusschen het huis van Willem Dirckszn van der Meer ex uno en dat van Goijart Pijnappel ex alio en zich achterwaarts uitstrekkende tot aan de Dieze; blijkbaar was toen reeds van het huis de Roode Poort gesplitst het huisje, dat onmiddellijk aan voormeld huis de Pauw grensde. Ook met 249 laatstbedoelde verkoop was het transport nog niet in den haak, want in eene akte van 13 October 1569 (Reg. n° 219 f. 6 vso) werd verklaard, dat vermits de echtelieden Aerdt de Raet Eliaszn en Ermgard, dochter van Wouter Bouwens, 4 Februari 1558 bij het sluiten van hun huwelijk hadden bedongen, dat als een hunner stierf zonder testament gemaakt te hebben doch met achterlating van kinderen, de tusschen hen bestaande huwelijksgemeenschap in twee helften zoude worden verdeeld en dat vermits daarop Aerdt de Raet als man van genoemde Ermgard 3 December 1565 van Wouter Bouwens twee huizen, genaamt die Roode Poort, had gekocht, doch die niet op hem gevest waren geworden, omdat hij inmiddels was gestorven, vijf onmondige kinderen van hem en Ermgard nalatende, zoo heeft genoemde Wouter Bouwens voormelde huizen getransporteerd op Jan van Liebergen Janszn als man van Ermgard voornoemd voor de eene helft en ten behoeve van voorbedoelde onmondigen voor de wederhelft, zijnde zulks geschied in tegenwoordigheid van heer Nycolaes de Raet Eliaszn, priester, Jan van Delft en Petrus Vuchts, als naaste vrienden van die minderjarigen. Genoemde Jan van Liebergen als weduwnaar van meergenoemde Ermgard verkocht 4 September 1574 (Reg. n° 223 f. 259) de helft in de Roode Poort aan zijnen zwager 5)